آموزش خصوصي بودن اندامهاي جنسي به كودكان

آموزش خصوصي بودن اندامهاي جنسي به كودكان

نوشته شده توسط : / کودک / دوشنبه, 19 آذر 1397 10:56

✳️تفاوت سری بودن و خصوصی بودن مسائل جنسی


بسیار مهم است که والدین بتوانند تفاوت بین این دو واژه را به درستی برای کودکان توضیح دهند

✳️ابتدا کلمه سری را بررسی می کنیم، بیشتر بچه ها از شنیدن این کلمه می خندند و خوب می دانند که راز و رازداری چیست. راز یا سر چیزی است که فقط تعداد محدودی از افراد نسبت به آن آگاهی دارند و نباید آن را با دیگران در میان گذاشت. یک راز با فاش شدن ارزش خود را از دست می دهد. پس سر یا راز چیزی است که همه کس اجازه ندارد از آن آگاهی داشته باشد و نباید آن را برای کسی بازگو کرد.
ز سوی دیگر اطلاعات خصوصی، اطلاعاتی است که می توان از آن آگاه بود اما ضرورتی برای در میان گذاشتن آن با دیگران وجود ندارد. مثلاً هر یک از اعضای خانواده مسائل خصوصی خود را دارند. ما می دانیم که خانواده های دیگر مسائل خصوصی خود را دارند و خانواده های دیگر نیز می دانند که ما مسائل خصوصی خودمان را داریم.


✳️پس تفاوت اصلی بین خصوصی و سری این است که موضوع خصوصی یعنی موضوعی که دسترسی به آن محدود است.

✳️می توان به کودکان آموخت برای اشاره به اعضای تناسلی خود از عبارت " اعضای خصوصی بدن" استفاده کنند زیرا آن اعضا نیز چنین وضعیتی دارند. باید به کودکان خود بیاموزیم که جنسیت یک مسئله سری نیست بلکه یک مسئله خصوصی است.

✳️ممکن است بچه ها از صحبت در مورد این مسائل خجالت بکشند یا در زمان صحبت درباره آن بخندند، والدین باید به آن ها آموزش دهند که دانش درباره ی جنسیت چیزی نیست که ازآن خجالت بکشیم. دانش به ما کمک می کند که یکدیگر را بهتر درک کنیم و می تواند به کم کردن خجالت ما هم کمک کند و بدانیم که هیچ وقت نباید از دانستن شرم داشته باشیم.

نویسنده

Super User

Super User

Cannot get tehran location id in module mod_sp_weather. Please also make sure that you have inserted city name.

Please publish modules in offcanvas position.