ضرورت مشاوره پیش از ازدواج

ضرورت مشاوره پیش از ازدواج

نوشته شده توسط : / مشاوره خانواده و ازدواج / دوشنبه, 12 آذر 1397 11:02

در ایالات متحده همواره از آموزش پیش از ازدواج حمایت شده است چرا که سیاست های اجتماعی جریان هدفمند عملی است که افراد یا گروه ها به منظور رفع مشکلی یا موضوعی انجام می دهند..
در آمریکا مدارس دولتی بزرگترین حامی برای نهادینه کردن ارزش ها و مهارت ها در جوانان برای ورود به اجتماع هستند. هنگامی که تقریبا بیش از نیمی از ازدواج ها به طلاق منجر می شود، سیاستمداران خواستار اعمال سیاست ها و برنامه های اجتماعی درباره آموزش پیش از ازدواج جوانان هستند تا آنان ازدواج های پایدار و با کیفیتی داشته باشند.
فلسفه پنهان در پشت آموزش پیش از ازدواج این است که اگر در بالای صخره، نرده قرار دهیم، بهتر از آن است که در پایین آمبولانس باشد. (پیشگیری بهتر از درمان است ).
در فلوریدا تمامی فارغ التحصیلان دبیرستان های دولتی دوره مهارت های ارتباطی و ازدواج را گذرانده اند.
در مقایسه ای که بین افراد آموزش دیده و آموزش ندیده انجام شد، مشاهده شد زوج هایی که آموزش دیده بودند آمادگی بهتری برای ازدواج دارند، به علاوه فهمیدند که بیش از هزار نفر از زوج هایی که تحت آموزش قرار گرفته اند بعد از پایان دوره، سطح رضایت بالاتری نسبت به سایرین درباره ازدواج دارند.
همچنین انگیزه اقتصادی دولت از آموزش های پیش از ازدواج، این بود که طلاق اغلب به تنگدستی منجر می شود. بنابراین آنها طرحی پیشنهاد کردند، تا افرادی که خواستار ازدواج دائم هستند از نظر اقتصادی پشتوانه بهتری برای خانواده باشند....
نظر شما چیست؟
به نظر شما آموزش پیش از ازدواج تا چه حد و اندازه ای باید در مدارس انجام شود؟
چگونه باید ازدواج را تعریف کرد؟

منبع :مقدمه ای بر ازدواج و خانواده از دیوید نو کس. ترجمه دکتر فرحبخش و همکاران...

نویسنده

Super User

Super User

مخاطبین عزیز ما برای شنیدن نظرات و پیشنهادات شما، برای هر چه بهتر شدن مطالب سایت و توسعه حیطه آموزش و مشاوره هایمان، همیشه آماده هستیم.لطفا ما را در هرچه بهتر شدن فعالیت هایمان همراهی نمایید.

Cannot get tehran location id in module mod_sp_weather. Please also make sure that you have inserted city name.

  • محبوب ترین ها
  • نظرات

Please publish modules in offcanvas position.