ضرورت مشاوره پیش از ازدواج

ضرورت مشاوره پیش از ازدواج

نوشته شده توسط : / مشاوره خانواده و ازدواج / دوشنبه, 12 آذر 1397 11:02

در ایالات متحده همواره از آموزش پیش از ازدواج حمایت شده است چرا که سیاست های اجتماعی جریان هدفمند عملی است که افراد یا گروه ها به منظور رفع مشکلی یا موضوعی انجام می دهند..
در آمریکا مدارس دولتی بزرگترین حامی برای نهادینه کردن ارزش ها و مهارت ها در جوانان برای ورود به اجتماع هستند. هنگامی که تقریبا بیش از نیمی از ازدواج ها به طلاق منجر می شود، سیاستمداران خواستار اعمال سیاست ها و برنامه های اجتماعی درباره آموزش پیش از ازدواج جوانان هستند تا آنان ازدواج های پایدار و با کیفیتی داشته باشند.
فلسفه پنهان در پشت آموزش پیش از ازدواج این است که اگر در بالای صخره، نرده قرار دهیم، بهتر از آن است که در پایین آمبولانس باشد. (پیشگیری بهتر از درمان است ).
در فلوریدا تمامی فارغ التحصیلان دبیرستان های دولتی دوره مهارت های ارتباطی و ازدواج را گذرانده اند.
در مقایسه ای که بین افراد آموزش دیده و آموزش ندیده انجام شد، مشاهده شد زوج هایی که آموزش دیده بودند آمادگی بهتری برای ازدواج دارند، به علاوه فهمیدند که بیش از هزار نفر از زوج هایی که تحت آموزش قرار گرفته اند بعد از پایان دوره، سطح رضایت بالاتری نسبت به سایرین درباره ازدواج دارند.
همچنین انگیزه اقتصادی دولت از آموزش های پیش از ازدواج، این بود که طلاق اغلب به تنگدستی منجر می شود. بنابراین آنها طرحی پیشنهاد کردند، تا افرادی که خواستار ازدواج دائم هستند از نظر اقتصادی پشتوانه بهتری برای خانواده باشند....
نظر شما چیست؟
به نظر شما آموزش پیش از ازدواج تا چه حد و اندازه ای باید در مدارس انجام شود؟
چگونه باید ازدواج را تعریف کرد؟

منبع :مقدمه ای بر ازدواج و خانواده از دیوید نو کس. ترجمه دکتر فرحبخش و همکاران...

نویسنده

Super User

Super User

این یک متن نمونه برای نمایش عملکرد متون در قالب ارائه شده توسط وبسایت جومی می باشد .شما می توانید این متون را از طریق بخش مدیریت جوملای خود ویرایش یا حذف نمایید.

tehran

صاف
3°C
SE در 9.66 km/h /38%
پنج شنبه
5°C / 15°C
جمعه
2°C / 14°C
شنبه
3°C / 13°C

Please publish modules in offcanvas position.