شن بازی درمانی

شن بازی درمانی

نوشته شده توسط : / کودک / دوشنبه, 14 آبان 1397 08:56

شن بازی درمانی  باعث ابراز مشکلات احساسی به صورت غیر کلامی  می شود. از آنجا که بازی زبان کودکی است و می تواند شیوه برقراری ارتباط برای بیمارانی از گروه سنی باشد.

شن بازی درمانی  باعث ابراز مشکلات احساسی به صورت غیر کلامی  می شود. از آنجا که بازی زبان کودکی است و می تواند شیوه برقراری ارتباط برای بیمارانی از گروه سنی باشد که نمی توانند یا نمی خواهند سخن بگویند، سینی شن تبدیل به راهی مطمئن برای ابراز احساسات و تفکرات این بیماران می شود. اگر سینی شن حکم یک زبان را داشته باشد ، پس می توان گفت اسباب بازی مینیاتوری مورد استفاده  در آن حکم واژه ها را دارند. همین طور که یک بوم سفید فضایی برای ابراز احساسات و هنر نمایی یک هنرمند فراهم می آورد، سینی شن نیز جایگاهی برای ابراز احساسات و هیجانات بیمار می شود. در واقع بیمار هیچ نیازی به توانایی هنری یا خلاقانه ندارد، زیرا قرار نیست اثر خلق شده او از این لحاظ مورد ارزیابی قرار گیرد. شن بازی درمانی  تکنیکی است که ابزاری بالقوه با ارزش برای روانشناسان و مشاوران است که در محیط های چالش بر انگیز کار می کنند. این روش بخصوص برای کار با کودک و نوجوان مناسب است به دلیل اینکه فرصت های مناسب می تواند مفید تر از تکنیک هایی باشد که اساساً شناختی و رفتاری است و روانشناسان و مشاوران معمولا از آن ها استفاده می کنند. همچنین این رویکرد اطلاعاتی چند گانه را فراهم می کند. و در قیاس با درمان های سنتی به طور موثر می تواند برخی از نیاز های خاص کودکانی را تأمین و کند که به مشکلات شناختی و اجتماعی ، هیجانی مبتلا هستند.

برچسب ها

نویسنده

Super User

Super User

مخاطبین عزیز ما برای شنیدن نظرات و پیشنهادات شما، برای هر چه بهتر شدن مطالب سایت و توسعه حیطه آموزش و مشاوره هایمان، همیشه آماده هستیم.لطفا ما را در هرچه بهتر شدن فعالیت هایمان همراهی نمایید.

Cannot get tehran location id in module mod_sp_weather. Please also make sure that you have inserted city name.

  • محبوب ترین ها
  • نظرات

Please publish modules in offcanvas position.