تکنیک های برخورد با نوجوانی که عضو کانال های غیر اخلاقی شده است

تکنیک های برخورد با نوجوانی که عضو کانال های غیر اخلاقی شده است

نوشته شده توسط : / مشاوره خانواده و ازدواج / دوشنبه, 20 اسفند 1397 10:36

تکنیک های برخورد با نوجوانی که عضو کانال های غیر اخلاقی شده است
??
هنگامی که با این موقعیت روبرو شدید در ابتدا سعی کنید آرامش خود را حفظ کنید. در غیر این صورت شما نمی توانید عکس العمل صحیحی داشته باشید و ناخودآگاه رفتار نادرستی از شما سر می زند.

اگر دچار تنش روانی شدید سعی کنید ابتدا خود را از فشار روانی آزاد کنید.

اصلا کتک نزنید. تنبیه بدنی نه تنها هیچ مسئله ای را حل نمی کند، بلکه مشکلات دیگری را به مسئله فعلی اضافه می کند

سراسیمه گوشی را از او نگیرید. تعیین ممنوعیت و محدودیت راه حل مسئله نیست. گرفتن گوشی و کتک زدن فرزند هیچ اثری ندارد، گرفتن گوشی و تعیین حد و حدود، تنها در منزل اثر دارد. فرزند شما خارج از خانه در مدرسه و جاهای دیگر می تواند با گوشی دوستان این فیلم و عکس ها را ببیند.

به هیچ عنوان از تنبیه لفظی استفاده نکنید. (گفتن کلماتی مانند خاک بر سرت، بیشعور، دیگه بچه من نیستی و کلماتی از این قبیل وضعیت را بدتر می کند و هیچ نتیجه ای ندارد)

در این موقعیت باید با لحن و گفتار مناسب با فرزند نوجوان خود برخورد کنید.

فرزند خود را سوال پیچ نکنید و دنبال مقصر نباشید. ممکن است نوجوان از سر کنجکاوی یا سوالاتی که به دلیل تغییرات جسمی که برای خودش پیش آمده دست به چنین کاری زده باشد (پرسیدن این قبیل سوالات: چرا وارد این کانال شدی؟ بگو کدوم دوستت بهت لینک گروه رو داد؟ و…. بی فایده است)

این رفتار نوجوان شما باعث نشود که شما از او کناره گیری کنید. با نوجوان خود دوست باشید تا بتوانید اولین تکیه گاه عاطفی فرزند خود باشید. به او اعتماد کنید. اگر رفتار نادرستی با نوجوان داشته باشید و او را طرد کنید، نوجوان به دوستان و روابط خارج از خانواده پناه می برد و آسیب های جدی و مخاطره آمیزی متوجه او خواهد بود.

کنار نوجوان خود بنشینید و با گفتار مناسب و کلمات زیبا به او بگویید:

من می دانم به دلیل بلوغ و تغییراتی که در جسم شما ایجاد شده برای شما سوالاتی پیش آمده و شما برای همین وارد این کانال ها شدید. ولی عزیزم دیدن این فیلم و عکس ها کمکی به شما نمی کند و برای هیچ کس مناسب نیست. این قبیل فیلم ها به همه آسیب می رساند؛ چون اثرات جبران ناپذیری روی مغز انسان به جا می گذارد و آرامش را از ما می گیرد. همچنین این کانال ها می تواند شما را در آینده نمی توانید ازدواج موفقی داشته باشید. ببین عزیزم اگر سوالی داری و من یا پدرت بتوانیم به آن جواب می دهیم، در غیر این صورت ما می توانیم به متخصص مراجعه کنیم و شما سوال خود را بپرسید و جواب بگیرید.

اگر خودتان نتوانستید جواب سوال های او را بدهید، حتما همراه فرزند خود به مشاور و روان شناس مراجعه کنید.

برچسب ها

نویسنده

Super User

Super User

مخاطبین عزیز ما برای شنیدن نظرات و پیشنهادات شما، برای هر چه بهتر شدن مطالب سایت و توسعه حیطه آموزش و مشاوره هایمان، همیشه آماده هستیم.لطفا ما را در هرچه بهتر شدن فعالیت هایمان همراهی نمایید.

Cannot get tehran location id in module mod_sp_weather. Please also make sure that you have inserted city name.

  • محبوب ترین ها
  • نظرات

Please publish modules in offcanvas position.