با ما در کانال تلگرامی مرکز مشاوره آفتاب

استادان کودکستان

صبح و آفتاب

چرا انتظار ما از روابطی که داریم برآورده نمی شود؟

به زبان ساده ، بخاطر اینکه ما با واقعیت ها و حقیقت زندگی نمی کنیم ، در نتیجه همه چیز را ثابت فرض می کنیم . در صورتی که زندگی یک رودخانه در جریان.....

مشاهده بیشتر
آموزش و پرورش

ظهر و آفتاب

مکانیسم_عشق برای درمان چیست؟
در اصل وقتی ما عاشق میشویم  ذهن ما تمرکز می یابد یعنی تمام کارها و فکرها و گفتارهای ما در یک جهت رشد می کند و به نوعی فارغ از این می شویم که حواسمان پرت چیزهای.......

مشاهده بیشتر
موسیقی و صدا

شب و آفتاب

سیگاری "دست سوم"، خطر پنهان در کمین کودکان و بزرگسالان
سیگاری "دست سوم" به کسانی اطلاق می‌شود که در معرض خطر باقی‌مانده مواد شیمیایی و سمی حاصل از مصرف دخانیات دیگران قرار می‌گیرند.این افراد به طور مستقیم سیگار نمی‌کشند (سیگاری دست اول) .....

مشاهده بیشتر

افت تحصیلی به معنای کاهش فعالیت های درسی و کاهش میزان مطالعه یک دانش آموز یا دانشجو در یک دوره نسبت به دوره قبل است که میتوان علل مختلفی را برای آن در نظر گرفت .

افت تحصیلی

یکی از مباحث و نکاتی که داوطلبان کنکور به شدت باید آن را جدی بگیرند بحث ترس از کنکوراست! بله ترسیدن! بسیاری از دانش آموزان هستند که با دادن آزمون های آزمایشی و دریافت نتیجه خوب آزمون برای چند بار متوالی به خود مطمئن میشوند و با خود میگویند که حتما همین اندازه درس خواندن و تمرین حل کردن و تست زدن کافی است! پس با همین روند پیش میروند اما بعد از گرفتن نتایج کنکور بهت زده به نتیجه خود نگاه میکنند و میگویند من که این همه تلاش کردم و رتبه های خوب در آزمون های آزمایشی آوردم پس چرا چنین نتیجه ای گرفتم؟! بنا به تجربیات و گفته های مشاوران ما در مرکز مشاوره آفتاب ، دانش آموزان و داوطلبان کنکور نباید به نتایج آزمون های آزمایشی و رتبه های خوب خود بسنده کنند زیرا در این صورت تلاش خود را بیشتر نمیکنند و همین باعث افت تحصیلی آنها در آینده خواهد شد. پس توجه داشته باشید که علی رغم نمره ها و رتبه های خوب باید از آزمون کنکور بترسید چرا که این ترس باعث میشود تلاش خود را دو چندان کرده و به تنیجه بهتری دست یابید و یکی از دهها شرط قبولی است. طبق تحقیقات مشاوران تحصیلی ما در مرکز مشاوره آفتاب در بیش از یکصد مدرسه ایتدایی و راهنمایی به این نتیجه رسیدند که دانش آموزانی که از لوازم تحریر رنگارنگ و دارای طرح های فانتزی استفاده می کنند در هنگام آموزش و درس دادن معلم بر سر کلاس بیشتر توجه خود را به این وسایل داده و اصلاً به درس توجه نمی کنند در صورتی که بهترین زمان یادگیری در این هنگام بوده و بیشترین آموزش ها در این زمان داده می شود. درست است این دانش آموزان اغلب سنین کمی داشته و رنگ و لعاب آن وسایل چشم آنان را گرفته و نمی دانند که چه اثر بدی بر دروس خود و یکی از عوامل افت تجصیلی، اما روی صحبتمشاور آفتاب ما با والدین می باشد. بسیاری از والدین با خریداری بیش از حد این وسایل برای فرزندان خود دادن بها به خواسته های آنان به افت تحصیلی آنان دامن زده و به نحوی غیر مستقیم جلوی پیشرفت تحصیلی آنان را می گیرند. شما والدین عزیز می توانید در مقابل درخواست های فرزندان خود ، با آنان صحبت کرده و از هرگونه جر و بحث بپرهیزید. برای آنان علل عدم تمکین از درخواست آنان را توضیح دهید و بگویید که موفقیت آنان برای شما اهمیت دارد. در این راه می توانید از مشاوره های مشاورین تحصیلی ما نیز بهره برده و به نکات آنان را برای جلوگیری از بروز اینگونه مشکلات گوش فرا دهید فت تحصیلی از مباحث مورد توجهی میباشد که ذهن خیلی از والدین و دانشجویان را درگیر کرده است. جهت جلوگیری از این پدیده راهکارهای متفاوتی ارائه شده است. ابتدا باید بدانیم که افت تحصیلی چیست و چه معنایی دارد! افت تحصیلی به معنای کاهش فعالیت های درسی و کاهش میزان مطالعه یک دانش آموز یا دانشجو در یک دوره نسبت به دوره قبل است که میتوان علل مختلفی را برای آن در نظر گرفت.

از جمله این علت ها:

1) عوامل مربوط به خانواده

2) عوامل مربوط به مدرسه

3) عوامل مربوط به اجتماع

4) کاهش انگیزه فرد

5) روش غلط مطالعه و تحصیل

6) سطح توقع زیاد

خانواده برای از بین بردن هرکدام از علل بالا می توان روشهایی را در نظر گرفت که شما والدین عزیز میتوانید با برقراری تماس با مشاوران تحصیلی ما در مرکز مشاوره، زمینه رشد و پیشرفت هرچه بیشتر فرزند خود را فراهم سازید طبق آخرین تحقیقات دانشمندان دانشگاه ماساچوست آمریکا همه انسان ها دارای هوش و استعداد برابری هستند. پس افت تحصیلی به چه معناست و چرا یک دانش آموز یا دانشجو افت تحصیلی را تجربه می کند!؟ پاسخ این سوال در این راز مهم نهفته است که انسان ها راههای فراگیری متفاوتی دارند، و هر کسی باید به طریقه ای که بهتر یاد می گیرد آموزش داده شود! در اینصورت است که افت تحصیلی شما مبدل به پیشرفت تحصیلی خواهد شد!

 

مشاوره کودک نوجوان

هنر درمانی

هنر درمانی

هنر درمانی ، تکنیک های روان درمانی را با فرآیندهای خلاقانه در هم می آمیزد.یه حرفه مربوط به سلامت روانی که از فرآیند های خلاقانه هنری استفاده می کند تا سلامت و بهزیستی جسمی، روانی، هیجانی، افراد را در همه رده سنی بهبود و ارتقا بخشد.

بازی درمانی

بازی درمانی

کودکان از طریق بازی افکارشان را بازگو واحساساتشان را بروز می دهند. کودک در طول بازی توانایی حل مشکلات را پیدا می کند. کودک در بازی نیاز های حسی- حرکتی خود را برآورده می سازد و انرژی خود را تخلیه می کند.

شن بازی درمانی

شن بازی درمانی

در شن بازی بازی درمانی خلاقیت و نوآوری کودک غالبا در زمان‏هایی شکوفا می‏شود که آزادی عمل دارد، می‏تواند قوه ی تخیل خویش را برای ساختن چیزی به کار اندازد.

کارگاه های آموزشی

درباره مرکز مشاوره آفتاب

آمار سایت

مهمانان

افراد آنلاین

مشترک ما شوید!

بالا
ما از کوکی ها برای توسعه وب سایت استفاده می کنیم. ادامه استفاده شما نشان دهنده رضایت شماست. جزئیات بیشتر...