افت تحصیلی به معنای کاهش فعالیت های درسی و کاهش میزان مطالعه یک دانش آموز یا دانشجو در یک دوره نسبت به دوره قبل است که میتوان علل مختلفی را برای آن در نظر گرفت .

افت تحصیلی

یکی از مباحث و نکاتی که داوطلبان کنکور به شدت باید آن را جدی بگیرند بحث ترس از کنکوراست! بله ترسیدن! بسیاری از دانش آموزان هستند که با دادن آزمون های آزمایشی و دریافت نتیجه خوب آزمون برای چند بار متوالی به خود مطمئن میشوند و با خود میگویند که حتما همین اندازه درس خواندن و تمرین حل کردن و تست زدن کافی است! پس با همین روند پیش میروند اما بعد از گرفتن نتایج کنکور بهت زده به نتیجه خود نگاه میکنند و میگویند من که این همه تلاش کردم و رتبه های خوب در آزمون های آزمایشی آوردم پس چرا چنین نتیجه ای گرفتم؟! بنا به تجربیات و گفته های مشاوران ما در مرکز مشاوره آفتاب ، دانش آموزان و داوطلبان کنکور نباید به نتایج آزمون های آزمایشی و رتبه های خوب خود بسنده کنند زیرا در این صورت تلاش خود را بیشتر نمیکنند و همین باعث افت تحصیلی آنها در آینده خواهد شد. پس توجه داشته باشید که علی رغم نمره ها و رتبه های خوب باید از آزمون کنکور بترسید چرا که این ترس باعث میشود تلاش خود را دو چندان کرده و به تنیجه بهتری دست یابید و یکی از دهها شرط قبولی است. طبق تحقیقات مشاوران تحصیلی ما در مرکز مشاوره آفتاب در بیش از یکصد مدرسه ایتدایی و راهنمایی به این نتیجه رسیدند که دانش آموزانی که از لوازم تحریر رنگارنگ و دارای طرح های فانتزی استفاده می کنند در هنگام آموزش و درس دادن معلم بر سر کلاس بیشتر توجه خود را به این وسایل داده و اصلاً به درس توجه نمی کنند در صورتی که بهترین زمان یادگیری در این هنگام بوده و بیشترین آموزش ها در این زمان داده می شود. درست است این دانش آموزان اغلب سنین کمی داشته و رنگ و لعاب آن وسایل چشم آنان را گرفته و نمی دانند که چه اثر بدی بر دروس خود و یکی از عوامل افت تجصیلی، اما روی صحبتمشاور آفتاب ما با والدین می باشد. بسیاری از والدین با خریداری بیش از حد این وسایل برای فرزندان خود دادن بها به خواسته های آنان به افت تحصیلی آنان دامن زده و به نحوی غیر مستقیم جلوی پیشرفت تحصیلی آنان را می گیرند. شما والدین عزیز می توانید در مقابل درخواست های فرزندان خود ، با آنان صحبت کرده و از هرگونه جر و بحث بپرهیزید. برای آنان علل عدم تمکین از درخواست آنان را توضیح دهید و بگویید که موفقیت آنان برای شما اهمیت دارد. در این راه می توانید از مشاوره های مشاورین تحصیلی ما نیز بهره برده و به نکات آنان را برای جلوگیری از بروز اینگونه مشکلات گوش فرا دهید فت تحصیلی از مباحث مورد توجهی میباشد که ذهن خیلی از والدین و دانشجویان را درگیر کرده است. جهت جلوگیری از این پدیده راهکارهای متفاوتی ارائه شده است. ابتدا باید بدانیم که افت تحصیلی چیست و چه معنایی دارد! افت تحصیلی به معنای کاهش فعالیت های درسی و کاهش میزان مطالعه یک دانش آموز یا دانشجو در یک دوره نسبت به دوره قبل است که میتوان علل مختلفی را برای آن در نظر گرفت.

از جمله این علت ها:

1) عوامل مربوط به خانواده

2) عوامل مربوط به مدرسه

3) عوامل مربوط به اجتماع

4) کاهش انگیزه فرد

5) روش غلط مطالعه و تحصیل

6) سطح توقع زیاد

خانواده برای از بین بردن هرکدام از علل بالا می توان روشهایی را در نظر گرفت که شما والدین عزیز میتوانید با برقراری تماس با مشاوران تحصیلی ما در مرکز مشاوره، زمینه رشد و پیشرفت هرچه بیشتر فرزند خود را فراهم سازید طبق آخرین تحقیقات دانشمندان دانشگاه ماساچوست آمریکا همه انسان ها دارای هوش و استعداد برابری هستند. پس افت تحصیلی به چه معناست و چرا یک دانش آموز یا دانشجو افت تحصیلی را تجربه می کند!؟ پاسخ این سوال در این راز مهم نهفته است که انسان ها راههای فراگیری متفاوتی دارند، و هر کسی باید به طریقه ای که بهتر یاد می گیرد آموزش داده شود! در اینصورت است که افت تحصیلی شما مبدل به پیشرفت تحصیلی خواهد شد!

 

مشاوره کودک نوجوان

هنر درمانی

هنر درمانی

هنر درمانی ، تکنیک های روان درمانی را با فرآیندهای خلاقانه در هم می آمیزد.یه حرفه مربوط به سلامت روانی که از فرآیند های خلاقانه هنری استفاده می کند تا سلامت و بهزیستی جسمی، روانی، هیجانی، افراد را در همه رده سنی بهبود و ارتقا بخشد.

بازی درمانی

بازی درمانی

کودکان از طریق بازی افکارشان را بازگو واحساساتشان را بروز می دهند. کودک در طول بازی توانایی حل مشکلات را پیدا می کند. کودک در بازی نیاز های حسی- حرکتی خود را برآورده می سازد و انرژی خود را تخلیه می کند.

شن بازی درمانی

شن بازی درمانی

در شن بازی بازی درمانی خلاقیت و نوآوری کودک غالبا در زمان‏هایی شکوفا می‏شود که آزادی عمل دارد، می‏تواند قوه ی تخیل خویش را برای ساختن چیزی به کار اندازد.

کلاس های هفتگی ما

 • All
 • کارورزی
 • کارگاه آموزشی تخصصی
 • کارگاه آموزشی عمومی
 • میانگین سنی ویژه دانشجویان و متخصصان
 • ظرفیت کلاس -----
 • میانگین سنی ویژه دانشجویان و متخصصان
 • ظرفیت کلاس -----
 • میانگین سنی ویژه دانشجویان و متخصصان
 • ظرفیت کلاس -----
 • میانگین سنی ویژه دانشجویان و متخصصان
 • ظرفیت کلاس -----
 • میانگین سنی ویژه دانشجویان و متخصصان
 • ظرفیت کلاس -----
 • میانگین سنی 18-15
 • ظرفیت کلاس -----
Load More
Load More
Load More
Load More

معرفی کتاب های مشاوره مرکز آفتاب

گاهی انتخاب کتاب مناسب در میان این حجم عظیمِ عناوین و نویسندگان دشوار به نظر می‌رسد. یکی از راه‌های شناخت کتاب‌های برتر روانشناسی و خودشناسی اعتماد به کارشناسان و خبرگان در این زمینه است.

title_5a91df9968b1512556183361519509401
title_5a91df9968c211371997641519509401
title_5a91df9968d3616112053181519509401

درباره مرکز مشاوره آفتاب

آمار سایت

مهمانان

افراد آنلاین

مشترک ما شوید!

بالا
ما از کوکی ها برای توسعه وب سایت استفاده می کنیم. ادامه استفاده شما نشان دهنده رضایت شماست. جزئیات بیشتر...