مرکز تخصصی روان شناسی و مشاوره

کلینیک روان شناسی آفتاب در سال ۱۳۸۶ با مجوز رسمی از سازمان نظام روانشناسی و مشاوره ایران، خدمت خود را آغاز نموده است. در طی این دوران این مرکز همواره، در اندیشه ارتقاء بهداشت روانی مراجعین از دوران بارداری، قبل از تولد و سنین کودکی تا دوران ارزشمند سالمندی بوده و تلاش فراوانی کرده تا بتواند خدماتی تخصصی و مبتنی بر دوران های مختلف رشد افراد در طی زندگانی ارائه دهد. این مرکز با هدف حفظ سلامت جامعه سعی دارد خدماتی نوین بر اساس علوم روز ولی بر پایه فرهنگ جامعه ایرانی عرضه کند. غالب همکاران ما سالهاست که در آموزش و پرورش و آموزش عالی در خدمت دانش آموزان و دانشجویان بوده و با مسائل فرزندان جامعه از کودکی تا جوانی سرو کار دارند. لازم به ذکر است که برای ارائه خدمات کافی به هر فرد بایستی با مسائل خانواده و محیط زندگی و حمایتهای اجتماعی افراد در جامعه بنیادین آنها و علی الخصوص سالمندان این حوزه سروکار پیدا کرد. تمام تلاش خود را می کنیم تا سلامت روانی جامعه و نشاط و شادابی اقشار آنرا حفظ نمائیم. اهداف مجموعه: - ایجاد فضایی امن و آرام برای مراجعه کنندگان - ارائه خدمات تخصصی و بکارگیری افراد متخصص و قابل اعتماد - ایجاد شرایط مناسب برای شناسایی و ارتقا توانمندی ها و استفاده از آنها جهت پیشگیری از بروز مشکلات و حل آنها - ارائه برنامه های آموزشی و دانش افزایی برای مراجعین و متخصصین روانشناسی و مشاوره خدمات رایگان: - برگزاری جلسات آموزشی ماهانه - نشست کتابخوانی برای والدین دو هفته یکبار - تحلیل فیلم و کارتون خدمات تخصصصی و درمانی: - مشاوره و روان درمانی - مشاوره فردی و گروهی - مشاوره خانواده - زوج درمانی - سکس تراپی - مشاوره و راهنمایی قبل و بعد از ازدواج- طلاق - مشاوره و برنامه ریزی تحصیلی، کنکور ، ارزیابی و بهبود عملکرد شغلی - مشاوره، آموزش ، بازی درمانی و هنر درمانی کودک و نوجوان - مشاوره و کلاسهای آموزشی بارداری - انجام تست و آازمون های روانی ( شخصیت، هوش...) شغلی، تحصیلی و تشخیصی مورد نیاز - روان درمانی در زمینه هایی کاهش اضطراب، افسردگی، وسواس،مشکلات جنسی، .... (طرف قرارداد با بانک مرکزی و بانک سپه)
 
مرکز مشاوره آفتاب

دلایل انتخاب ما

سوالات و پرسش های شما عزیزان

پرسش و پاسخ

 • چگونه به انتقاد ديگران پاسخ دهيم ؟

  همه‌ی ما انسان‌ها در درون خودمان یک ندای منتقد داریم، ولی امان از روزی که این ندای درونی منتقد وادارمان کند که چپ‌و‌راست از خودمان عیب‌جویی کنیم! با اندکی خودکاوی می‌توانیم ندای درونی منتقدمان را مهار کنیم یا حداقل یاد بگیریم که چگونه با سرزنش‌های همیشگی‌اش کنار بیاییم. البته همان‌قدر که به رام کردن این منتقد درونی توجه دارید، باید در جهت حفظ خود از آسیب‌های احتمالی منتقدان بیرونی نیز کوشا باشید. بدانید کسانی که با انتقادات بی‌جا و تحقیرآمیز اعتماد به نفس‌ تان را می‌گیرند، باعث تشدید انتقادات سرزنشگر درونی می‌شوند. از آنجایی که نمی‌توان بسیاری از این مردمان بدگو را از ارتباطات روزمره حذف کرد، پس چه بهتر که یاد بگیریم چگونه به انتقادات پاسخ دهیم تا آلوده‌ی امواج منفیِ ساطع‌شده از این قبیل افراد نشویم.
 • چرا هنوز کودکم راه نمی‌رود؟

  راه نرفتن کودک تا 17 ماهگی طبیعی است اما بعد از آن دلیل راه نرفتن کودک یا کمبود برخی ویتامین‌هاست یا از روی ترس که به هر حال باید آن را درمان کرد.
 • کودک یک سال و چهار ماهه‌ای دارم که هنوز راه نمی‌رود اما کنار پشتی وتخت می‌ایستد. چه کنم راه بیافتد؟

  کودک شما 16 ماهه است و تاخیر در راه افتادن تا 17 ماهگی طبیعی تلقی می‌شود با این حال گاهی کمبود برخی ویتامین‌ها مثل ویتامین D می‌تواند باعث تاخیر در راه افتادن کودکان شود. توصیه می‌کنم یک ماه آینده را هم صبر کنید و بعد فرزندتان را برای معاینه نزد متخصص ببرید و اگر لازم بود آزمایشات مربوطه را انجام دهید. اگر تمام مسایل طبیعی بود تاخیر در راه افتادن جای نگرانی ندارد و به دلیل ترس کودک است. والدین می‌توانند از وسایل مورد علاقه کودک استفاده کنند تا او را مشتاق کنند در سمتی که نمی‌تواند دست به چیزی بگیرد به سمت برداشتن شی مورد علاقه قدم بردارد. به مرور ترس کودک از قدم برداشتن می‌ریزد و می‌تواند بدون حامی قدم بردارد. برای شروع حتی والدین می‌توانند پاهای کودک را روی پای خود بگذارند و قدم بردارند و بعد با گرفتن دست کودک یا زیر بغل او به او کمک کنند خود قدم برداشتن را تجربه کند.
 • وقتي كودكم گاز ميگيريد چكار كنم ؟؟

  به کودک یک دستور پایان دهنده بدهید هرگاه کودک خواست کودک دیگری را گاز بگیرد یا واقعا او را گاز گرفت، فورا جلو بیایید و به او قاطعانه دستور دهید این کلر را نکند. به عنوان تنبیه از روش زمان سکوت یا محروم کردن موقت استفاده کنید فورا از یکی از روش های تنبیهی استفاده کنید، مثلا او را وادار کنید به مدت 3 دقیقه در جایی ساکت بنشیند (زمان سکوت) یا به مدت سه دقیقه خارج از آن محل ساکت بماند (محروم کردن موقت). در صورت لزوم آن قدر از این مرحله و مرحله قبلی استفاده کنید تا کودک دست از رفتار ناشایست خود بردارد. به کودک اجازه دهید دوباره به بازی و فعالیت خود ادامه دهد پس از گذشت 3 دقیقه به کودک اجازه دهید دوباره به بازی خود برگردد تا بازی بدون گاز گرفتن را تمرین کند. در صورتی که هیچ کار بد دیگری انجام نداد، به او پاداش دهید اگر کودک توانست تا انتهای بازی کسی را گاز نگیرد، پاداش مورد علاقه اش را به او بدهید، مثلا پاستیل ، بیسکویت دلخواهش یا تعریف کردن یک داستان برایش توضیح دهید که چرا رفتار او شما را خوشحال کرده است. با کمی تغییر در این روش، می توانید با رفتار ناشایست دیگر کودک، یعنی مو کشیدن، مبارزه کنید، البته قبل از اینکه کودک را از طریق روش زمان سکوت یا محروم کردن موقت تنبیه کنید، کودک را وادار نمایید چند ثانیه ای موی خودتان یا کودک دیگری را لمس و نوازش کند. در صورتی که کودک از خود مقاومت نشان داد یا تقلا کرد، کافی است رفتار درست را به او نشان دهید و کمک کنید آن را انجام دهد و به اعتراض او توجه نکنید.
 

درباره مرکز مشاوره آفتاب

آمار سایت

مهمانان

افراد آنلاین

مشترک ما شوید!

بالا
ما از کوکی ها برای توسعه وب سایت استفاده می کنیم. ادامه استفاده شما نشان دهنده رضایت شماست. جزئیات بیشتر...